Mezopotamya illeri Uluslararası Bisiklet Yarışına ev sahipliği yapacak

Mardin'den başlayacak 566 kilometrelik tur, Şanlıurfa, Batman ve Diyarbakır'da yapılacak. Uluslararası Bisiklet Birliği UCI’ın 2.2 Avrupa Turu takviminde yer alan Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu bir kez daha yetenekli bisikletçileri ile bölgenin büyülü topraklarında buluşturacak.

SPOR

Tanıtım ve turizm hareketliliği sağlayacak Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Yarışması bölge ekonomisine önemli katkılar sağlayacak.

Mezopotamya Uluslararası Bisiklet Yarışının ikincisi 1-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Anadolu tarihinin başkentleri sayılan Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin'de yapılacak. 566 kilometre pedal çevirecek sporcular aynı zamanda bölgeyi de tanıma fırsatı bulacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Mardin Temsilciliğinde yapılan açıklamaya göre 566 kilometrelik tur, Mardin, Şanlıurfa, Batman ve Diyarbakır'da yapılacak.

MARDİN SPOR ŞEHRİ OLDU

Türkiye Bisiklet Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Hasan Baysal, medeniyetlerin beşiği Mezopotamya toprakları üzerinde gerçekleşecek yarışın, federasyon olarak bisikleti ülkemizin tüm bölgelerinde yaygınlaştırma çalışmalarının güzel bir örneği olduğunu söyledi. Baysal, "Mardin artık bir spor şehri oldu. Son 2 yıldır sağlanan huzur ve bu huzurun sürmesiyle, artık uluslararası yarışmalar yapılıyor."dedi.

Uluslararası Bisiklet Birliğinin (UCI) 2.2 Avrupa Turu takviminde yer alan organizasyon, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve GAP İdaresi Başkanlığı iş birliğinde gerçekleştirilecek.

19 ÜLKENİN TAKIMLARI MÜCADELE EDECEK

Dört etaplı yarışta Türkiye'den 3, 19 ülkeden ise 20 takım mücadele edecek.

Organizasyonda Türk Milli Takımı'nın yanı sıra Milli Piyango Konyaspor ve Sakaryaspor Türkiye'yi temsil edecek.

Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu'nda mücadele edecek diğer takımlar ise şöyle:

Kosova, İsviçre, Özbekistan, Katar ve Azerbeycan Milli Takımları, Hollanda'dan Abloc Bisiklet Takımı, Amerika'dan Wildlife Pro Bisklet takımı,  Bahreyn'den Bisiklet Akdemisi takımı, İran'dan Omidina Bisiklet takımı, Kuveyt'ten Nice bisikltet takımı, Almanya'dan Aid Bisiklet takımı, Sırbistan'dan Ferei CCN Metalaca Bisiklet  takımı, Bulgaristan'dan Hemus Troyan Bisiklet takımı, Mardinistan'dan Life Bisiklet takımı, Güney Afrika'dan Protouch Bisiklet takımı, Özbekistan'dan Taşkent Bisiklet takımı,  Kazakistan'dan Almata Bisiklet takımı, Kolombia'dan  Medellini Bisiklet takımı, Tayland'tan Thai Bisiklet takımı ve Malezyadan'da Terengganu Bisiklet takımı mücadele edecek.

5 yıl önce de startı verilmişti

Mezopotamya Uluslararası Bisiklet Yarışı 23-25 Mayıs 2017'de ilk kez Mardin, Batman ve Diyarbakır illerinde 12 farklı ülkelerden 148 sporcunun katılımıyla düzenlenmişti.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle