matesis

Şehir Hastanesi için ilk kazma vuruldu!

Sağlık Bakanlığı tarafından Mardin Artuklu Üniversitesi kampüsünde inşa edilecek Mardin Şehir Hastanesinde yapım süreci başladı.
  • 26.01.2023 14:53
Şehir Hastanesi için ilk kazma vuruldu!

Tıp Fakültesi ve Mardin Şehir Hastanesi Kurumsal İşbirliği Yapacak

Mardin Şehir Hastanesi, aynı kampüste bulunan Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi ile afiliye olacak.

750 yataklı olacak olan Mardin Şehir Hastanesinin 750 gün içerisinde 3 milyar TL'ye tamamlanması ve hizmete açılması öngörülüyor.

Prof. Dr. Özcoşar: “Mardin Sağlık Merkezi Olacak”

Kampüs alanında çalışmalarına başlanan Mardin Şehir Hastanesinin tamamlanması ve Tıp Fakültesiyle afiliye olmasıyla birlikte Mardin’in bir sağlık merkezi olacağınMardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Şehir Hastanenin sağlayacağı ivmeyleaynı zamanda ilimizde verilen sağlık hizmetlerinin de daha da yaygınlaşacağını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Özcoşar, Sağlık Bakanlığı Mardin Şehir Hastanesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesinin kurumsal işbirliğiyle bölgeye ve komşu ülkelere de nitelikli bir sağlık hizmeti verileceğini sözlerine ekledi.

SAĞLIK BAKANI KOCA 3 YIL ÖNCE 2023'ten ÖNCE AÇILACAK DEMİŞTİ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 20 Aralık 2020 tarihinde 2021 Merkezi Yönetim Bütçe ve 2019 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmelerinde yaptığı konuşmasında Mardin Şehir Hastanesi'nin 2023 yılından önce tamamlanacağını açıkladı.

Bakan Koca, konuşmasında, “Genel bütçe kaynaklarıyla yaptığımız şehir hastanelerimizi hizmete almaya devam ediyor. 3 şehir hastanesi Samsun, Aydın, Trabzon ihale süreçleri genel bütçeden tamamlanmış olup, inşaat çalışmasına başlanmaktadır. Bunun dışında bin 750 yataklı Şanlıurfa herbiri biner yataklı Ordu, Denizli, Sakarya, Diyarbakır, Antalya, Rize ve 750 yataklı Mardin şehir hastanelerini de sırayla yaparak 2023 yılından önce hizmete açmayı planlıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Nezir Güneş

Yorumlar

Image
Osman
27.01.2023 / 19:58

Kızıltepeliler nerdesiniz? Atı alan Üsküdarı geçti. Kızıltepe'nin hakkı yine çalındı.

Yorum Yaz